Dworzec PKP - wizytówka miasta oddana do użytku

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Polskie Koleje Państwowe SA oddały do użytku zmodernizowany dworzec kolejowy w Pruszkowie. Budynek został pozbawiony barier architektonicznych i zyskał nowy wygląd. Dzięki modernizacji dworzec zyskał nowe instalacje, toalety, monitoring, klimatyzację w części pomieszczeń i dźwig osobowy. W poczekalni, oprócz kolejowej kasy biletowej i biletomatu można będzie nabyć bilety autobusowej komunikacji miejskiej. W uroczystym otwarciu dworca wzięli udział przedstawiciele rządu i parlamentarzyści oraz władze samorządowe. W uroczystości uczestniczył Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, który jako gospodarz Miasta zabrał głos wyrażając zadowolenie z imponującego efektu prac, które dobiegły końca, a zabytkowy dworzec, jako perła architektoniczna Pruszkowa, zyskał nowe funkcje. Miasto będzie użytkownikiem pomieszczeń na I i II piętrze. Obiekt będzie służył mieszkańcom naszego miasta. Pruszków to miasto silnie związane z koleją i jej historią. Pociągi przyjeżdżają tutaj od 1845 roku. Nasze Miasto leży na trasie dawnej Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej. Wzniesiony w 1924 roku budynek pruszkowskiego dworca przetrwał do dzisiaj w swojej pierwotnej bryle. Po remoncie przeprowadzonym przez PKP wygląd (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/aktualnosci/dworzec-pkp-wizytowka-miasta-oddana-do-uzytku
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.