Miasto i Starostwo o organizacji i bezpieczeństwie ruchu w obrębie DW719

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W czwartek 11 kwietnia w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie dotyczące organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej DW719. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Starostwa Powiatowego oraz Miasta Pruszkowa. Główny nacisk został położony na podjęcie wspólnych działań w celu podniesienia bezpieczeństwa na skrzyżowaniach drogi wojewódzkiej DW719 z drogami gminnymi i powiatowymi (budowa lewoskrętów, synchronizacja sygnalizacji świetlnych). W toku dyskusji uznano za wyjątkowo niebezpieczne zlokalizowane na terenie Miasta Pruszkowa skrzyżowania z ul. Partyzantów, Kościuszki i Niepodległości. Z aprobatą spotkała się przebudowa ul. Miry Zimińskiej Sygietyńskiej, którą Miasto Pruszków planuje zrealizować w bieżącym roku. W ramach tej inwestycji ulica Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej stanie się drogą dwukierunkową na całej długości. Skrzyżowanie po przebudowie zyska pasy lewoskrętu dla wszystkich relacji. Miasto zadeklarowało również współpracę w zakresie przebudowy skrzyżowania ul. Niepodległości i Al. Wojska Polskiego proponując opracowanie dokumentacji projektowej na swój koszt.

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/inwestycje-miejskie/inwestycje-w-budowie/miasto-i-starostwo-o-organizacji-i-bezpieczenstwie-ruchu-w-obrebie-dw719

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.