Dotacje na wymianę urządzeń grzewczych

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Prezydent Miasta Pruszkowa informuje, że w terminie od 21 stycznia do 28 lutego br. do kancelarii Urzędu Miasta Pruszkowa można składać wnioski o udzielenie dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza związane z wymianą kotłów. Uzyskanie dotacji na realizację inwestycji polegającej na wymianie urządzeń grzewczych, zlokalizowanych na terenie Pruszkowa ze środków budżetu Miasta jest możliwe w przypadku: likwidacji kotłów lub palenisk węglowych i zastąpieniu ich przez nowe źródło opalane paliwem gazowym, olejowym lub biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym) zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródła ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek) Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie w wysokości 75% poniesionych kosztów zakupu pieca, ale nie więcej niż 8 000 zł. Dotacja nie jest udzielana na kotły na biomasę posiadające dodatkowy ruszt żeliwny, umożliwiający tradycyjne palenie, jak w kotle zasypowym oraz kotły na węgiel lub ekogroszek. Wymagane dokumenty: wniosek o udzielenie dotacji (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/dotacje-na-wymiane-urzadzen-grzewczych

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.