Świąteczna Zbiórka Żywności

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

To już utarty zwyczaj, że co roku w grudniu na terenie Pruszkowa i w gminach Powiatu Pruszkowskiego odbywa się świąteczna zbiórka żywności. Jak zwykle, zbiórka podzielona jest na dwa etapy: pierwszy, mieści się w zakresie działań Banku Żywności SOS w Warszawie, w dniach 30 listopada - 2 grudnia drugi, odbywa się w ramach Akcji Charytatywnej „Zostań św. Mikołajem” koordynowanej przez Hufiec Pruszków (już po raz trzynasty), w dniach 3 -19 grudnia. W akcję zaangażowani są harcerze i instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego, zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Sportowego ZNICZ, wolontariusze ze szkół oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Pruszkowa. W sklepach, które zadeklarowały współudział w akcji, do przygotowanych koszy będzie można składać artykuły spożywcze. Wolontariusze przyjmować będą: kasze, ryż, makaron; słodycze i bakalie; napoje, soki; przetwory warzywne i owocowe; konserwy mięsne; olej; produkty dla dzieci; inne produkty długoterminowe. Zebrana żywność będzie posortowana w magazynie. Wolontariusze przygotują paczki, które trafią do domów osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej 19 grudnia. Już teraz (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/swiateczna-zbiorka-zywnosci

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.