Konkurs "Mazowieckie Barwy Wolontariatu" - edycja 2019

Opublikowano: ; Źródło: WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje, że Marszałek Województwa Mazowieckiego już po raz dziewiąty ogłosił konkurs „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Celami konkursu są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnienie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających na celu podniesienie prestiżu wolontariatu, poszerzenie wśród mieszkańców Mazowsza wiedzy o rodzajach wolontariatu i specyfice pracy wolontariuszy oraz zachęcenie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej. Konkurs jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie. Wolontariat to idea, z którą łączą się ważne wartości, takie jak: altruizm, empatia, solidarność. Wiedzą o tym doskonale wolontariusze – ludzie, którzy z potrzeby serca angażują się z niesienie pomocy potrzebującym, biednym, chorym, a także w szeroko pojętą działalność na rzecz różnych środowisk, instytucji i organizacji funkcjonujących w wielu obszarach życia społecznego. Tego typu postawy są zatem niewątpliwie warte promowania przy użyciu różnych instrumentów i środków (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.wkd.com.pl/aktualnosci/893-konkurs-mazowieckie-barwy-wolontariatu-edycja-2019.html
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.