Edukacyjnie w zakresie ochrony powietrza

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Zanieczyszczenie powietrza jest jednym z najistotniejszych problemów w Polsce. Każdy z nas pragnie dobrego samopoczucia, a jakość powietrza wywiera istotny wpływ na nasze zdrowie. Z każdym oddechem wciągamy do płuc pół litra powietrza stąd jego czystość jest bardzo ważna. Dlatego z okazji Dnia Czystego Powietrza przypadającego 14 listopada br. we wszystkich pruszkowskich placówkach oświatowych odbywają się akcje edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza:kreowanie postaw proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza,prowadzenia zajęć edukacyjnych wprowadzających tematykę powietrza, jego zanieczyszczeń, smogu oraz sposobów walki z nim. Wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i choć nie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za jego stan bezpośrednio, to jednak każdy z nas ma możliwość walki z jego zanieczyszczeniem. Praca u podstaw jest tutaj najskuteczniejszym narzędziem. Jednocześnie z okazji Dnia Czystego Powietrza, w ramach kampanii edukacyjnej prowadzonej na terenie naszego miasta w każdej Szkole Podstawowej odbywa się spektakl ekologiczny „Rajska wyspa”. Spektakl ten został sfinansowany przez Miasto Pruszków. Tematyką spektaklu są zagadnienia związane z zanieczyszczeniem (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/edukacyjnie-w-zakresie-ochrony-powietrza

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.