Dzieje oświaty w Pruszkowie do roku 1948...

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Książnica Pruszkowska z przyjemnością i satysfakcją informuje, że ukazała się właśnie nasza najnowsza publikacja. Bogusława Bożena Kępkowska - Dzieje oświaty w Pruszkowie do roku 1948 na tle przemian oświatowych w Polsce Pruszków nie doczekał się do tej pory syntetycznego opracowania dziejów szkolnictwa. Książka Bożeny Kępkowskiej „Dzieje oświaty w Pruszkowie do roku 1948 na tle przemian oświatowych w Polsce”  jest pierwszą próbą całościowego ujęcia problematyki szkolnictwa pruszkowskiego od pierwszej połowy XIX wieku do 1948 r. To monografia pedagogiczno-historyczna ukazująca proces kształtowania się w Pruszkowie szkolnictwa na tle polityki oświatowej, najpierw caratu, a następnie niepodległej Polski w czasach II Rzeczypospolitej, w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu do 1948 r. Autorka skoncentrowała uwagę na najbardziej istotnych zagadnieniach omawianego okresu. Studia nad szkolnictwem pruszkowskim wskazują, że w polskiej myśli pedagogicznej i tradycji wychowawczej występują wartości, które mają charakter uniwersalny. Są to: ideały wychowania patriotycznego, umiłowania wolności, tolerancji, pracowitości. seria: MIASTO - LUDZIE - HISTORIA 17 x 24,5 cm, 463 strony, (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/dzieje-oswiaty-w-pruszkowie-do-roku-1948...

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.