Ognisko epidemiczne odry w Pruszkowie

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Informujemy, że lekarze zgłosili do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Pruszkowie 10 potwierdzonych zachorowań na odrę wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruszkowie i ich rodzin. W tym ognisku znalazła się cała 6-osobowa rodzina. Żadna z chorych osób nie była wcześniej zaszczepiona przeciwko odrze. Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pruszkowie niezwłocznie podjęła wszelkie działania mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się choroby na szerszą skalę: prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne polegające na zebraniu wywiadów i dotarciu do wszystkich osób z kontaktu z chorymi na odrę; uruchomiono procedury dotyczące pozyskania informacji na temat dzieci, które do tej pory nie były poddane szczepieniom ochronnym i skierowania ich do lekarza w celu bezpłatnego zaszczepienia przeciwko odrze po 14 dniach od daty kontaktu; rodzice i opiekunowie prawni dzieci ze szkoły, w której wystąpiły zachorowania zostały poinformowane przez pracowników szkoły o zjawisku; dzięki prowadzonym działaniom w ramach Programu Obowiązkowych Szczepień Ochronnych cała społeczność szkoły podstawowej w Pruszkowie, do której uczęszcza 450 dzieci i pracuje 69 osób dorosłych, nie będzie (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/aktualnosci/ognisko-epidemiczne-odry-w-pruszkowie

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.