Wcześniejsze symbole graficzne Miasta Pruszkowa

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Co kilka lat logo naszego Miasta zmieniało się. Ostatnio obowiązujące funkcjonowało w miejskiej przestrzeni przez ostatnie pięć lat. Przypomnijmy wszystkie, poza herbem i flagą, dotychczas zastosowane symbole graficzne Miasta. Pruszków posługiwał się trzema znakami markowymi. Oto one: Obowiązujące w latach 1999 – 2006 logo oparte było na kolorystyce flagi miejskiej, zawierało hasło, a kształt koła nawiązywał do przesłania hasła.Było to odwołanie się do sławy pruszkowskiej koszykówki z lat 90. XX wieku, kiedy Pruszków znany był ze swych licznych sukcesów sportowych.Logo i hasło miejskie "Pruszków... zagraj z nami!" dobrze przysłużyły się miastu. Z Pruszkowem "zagrało" wielu nowych inwestorów, a wskaźniki gospodarcze i poziom zamożności mieszkańców ulokowały Miasto w krajowej czołówce. Ze względu na to, że Pruszków, jako miasto i społeczność znalazły się w rankingowej czołówce polskich gmin, przyszła… kolej na Pruszków. W latach 2007 – 2013 hasło to, połączone z nowym znakiem graficznym wykorzystującym barwy miejskie, nawiązywało do nowo otwartego krytego toru kolarskiego, na którym odbyły się pierwsze w Pruszkowie Mistrzostwa Europy i Świata. Symbolika znaku miała sugerować (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/wczesniejsze-symbole-graficzne-miasta-pruszkowa

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.