Umowa na projekt ulicy Działkowej podpisana

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W poniedziałek, 13 maja 2019 roku Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch wraz z zastępcą Konradem Sipierą podpisali umowę z wykonawcą projektu budowlanego i wykonawczego budowy ul. Działkowej. Inwestycja obejmuje odcinek pomiędzy realizowanym tunelem pod linią kolejową (w ramach modernizacji szlaku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki) a ul. Dębową. Zakres rzeczowy obejmuje budowę ulicy wraz z odwodnieniem i oświetleniem, budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Działkowej, Akacjowej i Młodości, budowę ścieżek rowerowych z dopuszczeniem ruchu pieszego po obu stronach ulicy wraz z ich połączeniem z ciągami przy ulicy Solidarności w Parzniewie, budowę zatok autobusowych, przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia terenu, a także uzyskanie przez wykonawcę decyzji pozwolenia wodnoprawnego wraz z uzyskaniem w imieniu Gminy Miasto Pruszków Decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Budowa tej drogi jest priorytetem dla Miasta ze względu na wyprowadzenie ruchu z tunelu pod torami PKP, który jest budowany przez PKP na mocy porozumienia z Miastem. Dobiega końca budowa ulicy Błońskiej, która wraz z tunelem i omawianą ulicą Działkową stanowić będzie istotny ciąg komunikacyjny (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/inwestycje-miejskie/inwestycje-w-budowie/umowa-na-projekt-ulicy-dzialkowej-podpisana
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.