Koniec sezonu rowerowego 2018

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W piątek 30 listopada kończymy sezon Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. W naszym mieście rowery miejskie mogliśmy wypożyczać już w zeszłym roku, kiedy to Nextbike przeprowadził udany program pilotażowy. W tym sezonie w kwietniu uruchomionych zostało 8 stacji, na których stanęło 66 rowerów. W tym sezonie w Pruszkowie rowery wypożyczono ponad 15 tysięcy razy. Podsumowanie sezonu rowerowego w Aglomeracji warszawskiej W tym sezonie rowery Nextbike można było wypożyczać w siedmiu miastach Aglomeracji warszawskiej. Najwięcej wypożyczeń odnotowano w Warszawie, ale i w pozostałych miejscowościach, które dysponowały systemami kompatybilnymi z Veturilo, odnotowano tysiące przejazdów. Veturilo to największy system rowerowy w Europie Środkowo Wschodniej. Już ubiegły rok był rekordowy – rowery wypożyczono wtedy ponad 5,2 milionów razy. W tym sezonie zeszłoroczny rekord został pobity już we wrześniu, a sezon kończy się bilansem ponad 6,4 miliona wypożyczeń! W tym roku padły również inne rekordy. Po raz pierwszy w historii w jednym miesiącu odnotowano ponad milion wypożyczeń. Stało się to w maju, kiedy warszawiacy wypożyczyli rowery ponad 1,1 miliona razy ! Z kolei w niedzielę, 15 kwietnia, padł (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/sport/aktualnosci/koniec-sezonu-rowerowego-2018

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.