Pruszków bliżej WKD

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W środę 12 czerwca 2019 roku w siedzibie Zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim Pan Konrad Sipiera – Zastępca Prezydenta Pruszkowa, działający w imieniu Gminy Miasto Pruszków podpisał umowę na dzierżawę terenu przy stacji WKD Pruszków z Zarządem Warszawskiej Kolei Dojazdowej w imieniu którego umowę podpisali  Pan Michał  Panfil – Prezes Zarządu i Pan Tomasz Tretter – Członek Zarządu. Umowa pozwoli Miastu Pruszków na realizację prac projektowych i budowlanych zmierzających do budowy nowego Parkingu P&R w ramach złożonego wniosku o dofinansowanie projektu pn.: „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów PARKUJ I JEDŹ”. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego – Gminą Michałowice, Miastem Żyrardów, Gminą Grodzisk Mazowiecki, Miastem Milanówek i Miastem Sulejówek. W ramach projektu samorządy będą wspólnie ubiegać się o dofinansowanie budowy 10 parkingów P&R, na których w sumie znajdzie się 619 miejsc postojowych dla aut, 456 dla rowerów, 33 dla osób z niepełnosprawnością, 3 miejsca z ładowarkami dla samochodów elektrycznych, 10 stanowisk do ładowania rowerów (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/inwestycje-miejskie/inwestycje-w-budowie/pruszkow-blizej-wkd
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.