Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Szanowni Mieszkańcy, Poniżej podajemy kilka ważnych informacji zaczerpniętych ze strony internetowej Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dotyczących zagrożeń w sezonie grzewczym. Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny? Tlenek węgla, czyli czad, powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, który przebiega przy zbyt małej ilości tlenu. Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla jest bezbarwny, bezwonny i pozbawiony smaku, wobec tego jest niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Tlenek węgla blokuje dostęp tlenu do organizmu – zajmuje jego miejsce w czerwonych krwinkach, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie. Co jest główną przyczyną zaczadzeń? Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych i wentylacyjnych. Wadliwe działanie wymienionych przewodów może wynikać z ich nieszczelności, braku konserwacji (w tym czyszczenia), wad konstrukcyjnych oraz często niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do stopnia szczelności stosowanych okien i drzwi (szczególnie po wymianie okien i drzwi ze starych na nowe). Może to prowadzić do (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/skad-sie-bierze-czad-i-dlaczego-jest-tak-niebezpieczny

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.