Noc Muzeów w Pruszkowie 18 maja 2019 r.

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Prezydent Miasta Pruszkowa, Paweł Makuch zaprasza wszystkich Mieszkańców oraz Gości do skorzystania z oferty pruszkowskich instytucji, które przygotowały wiele ciekawych atrakcji podczas tegorocznej „Nocy Muzeów”. Urząd Miasta Pruszkowa przy ul. Kraszewskiego 14/16, w godzinach 19:00 – 1:00 dostępne będą: gabinet Prezydenta, gabinety zastępców Prezydenta, sekretariat i sala konferencyjna. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego z siedzibą przy Placu Jana Pawła II 2 zaprasza na „Noc z Celtami” w godzinach 17:00 – 1:00. Poznamy życie codzienne niezwykłego ludu oraz rolę, jaką odegrał on w rozwoju cywilizacyjnym ziem Polski. Muzeum stanie się areną dyskusji, wykładów, zajęć warsztatowych, pokazów, gier i zabaw. Uczestnicy dowiedzą się, gdzie można się natknąć na ślady Celtów; czy mieli oni wpływ na rozwój metalurgii żelaza na Mazowszu, co im zawdzięczamy oprócz nożyc, kleszczy i koła garncarskiego. Stała wystawa „Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er” do dyspozycji zwiedzających. Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8a zamieni się wJednodniowe Muzeum Żbikowa już od godziny 15:00 . Na specjalnej wystawie znajdą się materiały Muzeum dotyczące Żbikowa, fotografie ze (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/noc-muzeow-w-pruszkowie-18-maja-2019-r.

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.