PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ REFERATU PROFILAKTYKI W CZASIE FERII ZIMOWYCH

Opublikowano: ; Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie

Podczas ferii zimowych w okresie od 15.01 do 26.01 2018 r Referat Profilaktyki Straży Miejskiej w Pruszkowie czynnie brał udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo...”. Funkcjonariusze przeprowadzili 21 kontroli placówek organizujących wypoczynek dzieci w czasie ferii. Patrole Straży Miejskiej w codziennych zadaniach kontrolowały na terenie miasta zamarznięte akweny wodne, parki, skwery, szkoły oraz inne miejsca przebywania dzieci i młodzieży. Dzieci biorące udział w zorganizowanej formie wypoczynku w wyznaczonych szkołach, świetlicach TPD i PKPS uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez Straż Miejską.W spotkaniach poruszana była problematyka bezpieczeństwa w życiu codziennym i w sieci. Szczególnie zwracano uwagę na warunki pogodowe panujące w czasie zimy, odpowiedni ubiór do tych warunków, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu - (zabawa w śnieżki, na lodowisku, stoku narciarskim i saneczkowym). Poruszono także problematykę zagrożeń na jakie można napotkać w zimie, a zwłaszcza niebezpieczeństwa związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne. Ponadto w zajęciach poruszono tematykę związaną z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://strazmiejska.pruszkow.pl/sm3/component/content/article/375-podsumowanie-dziaa-referatu-profilaktyki-w-czasie-ferii-zimowych

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.