„KL Warschau – fakty i mity” – wykład Huberta Kuberskiego z cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121”

Opublikowano: ; Źródło: PruszkówMówi.pl

Muzeum Dulag 121 i Instytut Pamięci Narodowej  w Warszawie zapraszają na wykład z cyklu „Przystanek Historia w Muzeum Dulag 121” „KL Warschau – fakty i mity”, który wygłosi Hubert Kuberski – historyk, dziennikarz i filmowiec. Spotkanie odbędzie się 30 listopada o godz. 18 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8A w Pruszkowie.  Funkcjonowanie w Warszawie w latach 1942-1944  KL Warschau budzi ciągle wiele dyskusji i sporów wśród historyków. Hubert Kuberski z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie podczas swego wykładu będzie starał się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej formułowane są przez zainteresowanych tematem takie jak: czy w Warszawie istniał obóz koncentracyjny, a jeśli tak, to jaki obejmował teren oraz czy „Gęsiówka” była jego częścią, czy też sam obóz ograniczał się do „Gęsiówki”. Czy w Warszawie były komory gazowe i krematoria? Hubert Kuberski poruszy także kwestie funkcjonowania obozu i osób, które były w nim przetrzymywane. Słuchacze dowiedzą się także, jaki jest aktualny stan badań i dlaczego temat ten budzi tak wiele kontrowersji. Hubert Kuberski – historyk, dziennikarz, filmowiec – produkował film dokumentalny „Za Niemen”. Tematy (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkowmowi.pl/2017/11/kl-warschau-fakty-i-mity-wyklad-huberta-kuberskiego-z-cyklu-przystanek-historia-w-muzeum-dulag-121/

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.