Barbara Walicka - mała historia Podkowy Leśnej. „Twardy”

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Zespół wydawniczy Książnicy Pruszkowskiej informuje z satysfakcją o swojej najnowszej publikacji. Książka Barbary Walickiej o kapitanie Walickim, pseudonim „Twardy” – ojcu Autorki opisuje  znaczący fragment dziejów podkowiańskiej, brwinowskiej i grodziskiej konspiracji, w szczególności jednak historię kompanii „Brzezinka”, której „Twardy” był organizatorem i pierwszym dowódcą. Ze wstępu Autorki: Dla mojej rodziny i dla mnie książka o naszym ojcu i o Podkowie, to sprawa osobista. Czuję wyraźny niedosyt: brak tu wielu postaci i wydarzeń, które z pewnością wspomnieć należało, ale gdybym uległa tej chęci, książka jeszcze długo by nie powstała. Musiałam dokonać wyboru – i jest on, jak każdy, niedoskonały. Aby ukazać choć skrawek drogiego mi podkowiańskiego świata, starałam się przypomnieć osoby, które dobrze znałam, które przez lata widywałam, z którymi często rozmawiałam. Których obecność, wpleciona w nasze życie codzienne, pomagała – nie tylko naszej rodzinie – zachować tożsamość. Chciałam zachować ślad tych, których postacie blakną, nieuchronnie wypierane jaskrawszymi wątkami, bardziej przyciągającymi uwagę. Byłoby z mojej strony próżnością i wielkim nietaktem, gdybym uważała się za (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/barbara-walicka-mala-historia-podkowy-lesnej.-twardy

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.