List Prezydenta Miasta Pruszkowa w sprawie strajku nauczycieli

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Szanowni mieszkańcy, nauczyciele, drodzy rodzice i opiekunowie, nauczyciele wszystkich szkół prowadzonych przez miasto Pruszków, podobnie jak ich koleżanki i koledzy w całym kraju, przystępują do planowanego od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskiego strajku. Sytuacja w chwili obecnej jest dość dynamiczna i szczególna. Największą trudnością jest brak możliwości oszacowania jego skali w naszym mieście, aż do chwili rozpoczęcia. Chociaż znamy już wyniki referendum, to ostatecznie każdy z nauczycieli podejmie tę decyzję dopiero w dniu strajku. Wtedy też, dyrektorzy wspólnie z nami będą podejmować dalsze decyzje związane z funkcjonowaniem szkoły i zapewnieniem dzieciom opieki. Może się więc zdarzyć taka sytuacja, kiedy konieczne będzie zawieszenie zajęć dydaktycznych, jak i opiekuńczo-wychowawczych w niektórych placówkach objętych protestem. Jako władze samorządowe, nie mamy wpływu na skalę i długość protestu. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia dla rodziców i uczniów. Mając jednak na względzie skalę problemu, zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki podczas strajku we własnym zakresie. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy mają taką (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/aktualnosci/list-prezydenta-miasta-pruszkowa-w-sprawie-strajku-nauczycieli
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.