SENIORADA II - „Białowieża - Kraina Żubra”

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W ramach realizacji projektu obywatelskiego SENIORADA II rozpoczynamy sezon wycieczek. Wszyscy, którzy pragną kontaktu z dziką przyrodą, powinni koniecznie odwiedzić Białowieski Park Narodowy. Symbolem Puszczy Białowieskiej jest żubr – największy ssak Europy. Właśnie tutaj, w Puszczy Białowieskiej rozpoczęto w 1929 roku proces przywracania naturze gatunku, któremu groziło wymarcie. Dzięki wieloletnim staraniom uczonych i pracowników Parku proces restytucji żubra zakończył się sukcesem. Obecnie w Puszczy Białowieskiej występuje najbardziej liczna populacja wolnościowa na świecie. W polskiej części Puszczy szacowana jest na ok. 400 szt. Musimy jednak pamiętać, że w obecnych warunkach przyrodniczych żubry nie są w stanie egzystować bez specjalnej ochrony i opieki człowieka. Wciąż są gatunkiem chronionym o najwyższym priorytecie. Już 9.05.2018 r. odbędą się zapisy na wycieczkę do Białowieży- Krainy Żubra . Zapraszamy w godz. 12:30 – 14:00, do Spółdzielczego Domu Kultury, przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie. Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona i nie honorujemy zajmowania kolejki znajomym. Na wycieczkę wyjeżdżamy 17.05.2018 r. Proszę mieć na uwadze, że program zakłada dużo (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/seniorada-ii-bialowieza-kraina-zubra

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.