Konferencja na temat gospodarki odpadami komunalnymi

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiciele władz Miasta Pruszkowa wzięli udział w konferencji dla Aglomeracji Warszawskiej na temat gospodarki odpadami komunalnymi, która odbyła się w Izabelinie w czwartek 31 stycznia 2019 r. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele okolicznych samorządów gminnych, ministerstwa środowiska, marszałka województwa, służb kontrolnych, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele firm realizujących usługi odbioru i zagospodarowania odpadów. Podczas poszczególnych paneli konferencji uczestnicy poruszali problemy związane między innymi z lawinowo rosnącymi kosztami obsługi gminnych systemów odbioru odpadów od mieszkańców. Przedstawiciele poszczególnych gmin informowali, że przedkładane przez firmy biorące udział w postępowaniach przetargowych oferty cenowe za odbiór śmieci są bardzo wysokie, co ma bezpośredni wpływ na opłaty wnoszone przez mieszkańców. Zgromadzeni próbowali zdiagnozować przyczyny, jakie składają się na obecną, trudną sytuację w zakresie gospodarowania odpadami, której skutkiem jest radykalna podwyżka stawek dla mieszkańców – niejednokrotnie sięgająca nawet do 200 – 300 %. Miasto Pruszków wspólnie z innymi gminami bierze czynny udział w (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/konferencja-na-temat-gospodarki-odpadami-komunalnymi

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.