Po Kamienistej Drodze - Pęcice

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

W 74. Rocznicę Powstania Warszawskiego, bitwy i egzekucji 2 sierpnia 1944 r. w Pęcicach oraz z okazji 72. Rocznicy pogrzebu Powstańców Warszawskich i poświęcenia POMNIKA - MAUZOLEUM, Komitet Organizacyjny 52. Rajdu Turystyczno - Karajoznawczego „Po kamienistej drodze - Pęcice” zaprasza na uroczystości, które odbędą się w niedzielę 5 sierpnia 2018 r. Uroczystości rozpoczną się koncertem i mszą w Kościele Św. Pawła i Piotra na ul. Parkowej w Pęcicach. Następnie uczestnicy wezmą udział w APELU POLEGŁYCH pod POMNIKIEM – MAUZOLEUM również na ul. Parkowej. Program uroczystości: Godzina 10:00 Koncert „W hołdzie wolności” z udziałem Andrzeja Jagodzińskiego, Anny Stankiewicz, Agnieszki Wilczyńskiej, Czesława Bartkowskiego, Adama Cegielskiego, Janusza Strobla  i Roberta Majewskiego. Godzina 11:00 Msza św. W Kościele w Pęcicach w intencji poległych w boju, zamordowanych  i zmarłych Powstańców oraz odsłonięcie tablicy pamięci Krystyny Serwaczak. Godzina 12:30 APEL POLEGŁYCH i składanie kwiatów na powstańczej mogile z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego przed POMNIKIEM – MAUZOLEUM.

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/po-kamienistej-drodze-pecice

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.