Spotkanie w sprawie wiaduktu

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Jak już informowaliśmy, Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch powołał specjalny Zespół ds. budowy wiaduktu w ciągu DW718. Pierwsze spotkanie Zespołu odbyło się w Urzędzie Miasta Pruszkowa we wtorek 9 kwietnia 2019 roku. Jego zadaniem jest podejmowanie działań zmierzających do zmiany koncepcji budowy wiaduktu nad torami PKP zaopiniowanej pozytywnie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz zapewnienie Mieszkańcom Pruszkowa bezpieczeństwa komunikacyjnego na czas budowy nowego wiaduktu. W spotkaniu wzięli udział: Zastępca Prezydenta Pruszkowa Konrad Sipiera, Radni Rady Miasta Pruszkowa, a także Mieszkańcy oraz pracownicy Urzędu Miasta. Na spotkaniu omówiono koncepcję opracowaną przez służby Marszałka oraz koncepcje opracowane przez Miasto (3 warianty). Zgodnie ustalono, że koncepcja Marszałka jest nie do przyjęcia ze względu na konieczność wyłączenia istniejącego wiaduktu na okres 2-3 lat, co spowoduje paraliż komunikacyjny. Projekt ten przewiduje budowę wiaduktu w wersji, która nie rozwiąże problemu korkowania się wiaduktu i dróg przyległych. Zespół zdecydował, że najważniejsze z punktu funkcjonowania miasta, jest etapowanie budowy wiaduktu przy zachowaniu funkcjonowania (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/inwestycje-miejskie/inwestycje-w-budowie/spotkanie-w-sprawie-wiaduktu
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.