OSTROŻNIE Z MATERIAŁAMI PIROTECHNICZNYMI

Opublikowano: ; Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie

Przed nami Sylwester i Nowy Rok. Wiąże się z tym zakup różnego typu materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Aby okres ten minął w szampańskiej zabawie bez przykrych wypadków, Straż Miejska przypomina, że obowiązuje zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych dzieciom i młodzieży do lat 18, a z samymi materiałami należy się obchodzić ze szczególną ostrożnością oraz bezwzględnie postępować, zgodnie z załączoną do nich instrukcją. Strażnicy miejscy będą w tym okresie kontrolować punkty handlowe, które prowadzą sprzedaż tzw. fajerwerków. Wyrób pirotechniczny przeznaczony do sprzedaży powinien zawierać oznaczenia: nazwę wyrobu, oznaczenie klasy i numer obowiązującej normy, nazwę i adres producenta lub importera oraz instrukcję użytkowania w języku polskim. Pamiętajmy również o tym, że zakupione przez nas materiały pirotechniczne i fajerwerki są szczególnym zagrożeniem dla naszych milusińskich zwierząt.

Przeczytaj pełną treść informacji http://strazmiejska.pruszkow.pl/sm3/aktualnoci/368-ostronie-z-materiaami-pirotechnicznymi

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.