DZIAŁANIA REFERATU PROFILAKTYKI

Opublikowano: ; Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie

Funkcjonariusze Referatu Profilaktyki po rozpoczęciu roku szkolnego przystąpili do prowadzenia zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na liczne wystąpienia szkół i przedszkoli po ustaleniu zakresu tematycznego przeprowadzili zajęcia dydaktyczne. Dla najmłodszych przygotowano zajęcia na temat zasad bezpiecznych zachowań wobec osób obcych, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym połączone z prezentacją Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Dla starszych uczniów omówiono następujące tematy: 1.Bezpieczeństwo w ruchu drogowym 2.Profilaktyka agresji- zasady właściwego zachowania w sieci i w realu 3.Tolerancja i ksenofobia 4.Bezpieczny internet „Owce w sieci” 5.Bezpieczny internet „Zasady korzystania z multimediów” 6.Stop cyberprzemocy – ogólny zarys zagrożeń 7.Stop cyberprzemocy - „Gdzie jest Mimi” W miesiącu wrześniu zrealizowano zajęcia w czterech placówkach, jedenastu grupach. Udział wzięło 274 uczniów. W miesiącu październiku przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne w trzynastu placówkach, 54 grupach. Udział wzięło 1214 uczniów i przedszkolaków. W programie profilaktycznym udział wzięły: Przedszkola nr: 1, 9, 23, Szkoły (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://strazmiejska.pruszkow.pl/sm3/component/content/article/44-news/353-dziaania-referatu-profilaktyki

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.