Parkingi dla pasażerów WKD w Komorowie i Pruszkowie coraz bliżej unijnego dofinansowania

Opublikowano: ; Źródło: WKD

Gmina Michałowice była gospodarzem konferencji prasowej, na której przekazano bardzo dobre informacje na temat przygotowywanego projektu budowy nowoczesnej infrastruktury parkingowej w systemie „Parkuj i Jedź”. Będzie ona wkrótce dostępna w sąsiedztwie przystanków w Komorowie i Pruszkowie dla zmotoryzowanych pasażerów okolic kolejki WKD, chcących kontynuować podróż pociągiem. W czerwcu br. Warszawska Kolej Dojazdowa zawarła umowy z Gminą Michałowice i Miastem Pruszków w sprawie udostępnienia terenu kolejowego pod realizację przebudowy dwóch parkingów, z których pierwszy zlokalizowany jest w Komorowie przy ul. Ceglanej, zaś drugi w Pruszkowie przy ul. Pawiej. Realizacja odbędzie się z udziałem środków unijnych, których pozyskanie znacznie się przybliżyło. Parkingi zlokalizowane na terenie WKD stanowią część większego przedsięwzięcia, jakie Gmina Michałowice i Miasto Pruszków postanowiły realizować w partnerstwie z gminami: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Sulejówek i Żyrardów w ramach projektu pn. „ Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów „Parkuj i Jedź” ( ZIT WOF – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego ). Projekt (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.wkd.com.pl/aktualnosci/902-parkingi-dla-pasazerow-wkd-w-komorowie-i-pruszkowie-coraz-blizej-unijnego-dofinansowania.html
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.