Budowa Centralnego Portu Lotniczego. Jak na tym wyjdzie Pruszków?

Opublikowano: ; Źródło: PruszkówMówi.pl

Budowa Centralnego Portu Lotniczego budzi wiele kontrowersji. Jak dowiadujemy się z najnowszych informacji, CPL wraz z węzłem komunikacyjnym ma powstać w gminie Baranów, niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Koszt budowy ma opiewać od 31 do 35 mld zł., a pierwszy samolot ma wyruszyć z lotniska w 2027 roku. Jak taka ogromna inwestycja wpłynie na pobliskie miejscowości? W tym powiatu pruszkowskiego? Jakie mogłyby być korzyści? Niewątpliwie jedną z zalet budowy Centralnego Portu Lotniczego w gminie Baranów mógłby być ogromny węzeł komunikacyjny, który ma powstać niedaleko Grodziska Mazowieckiego. W ramach przedsięwzięcia bowiem, mają zostać zrealizowane projekty drogowe i kolejowe. Moglibyśmy się, więc dostać szybciej i łatwiej do różnych części Polski i nie tylko. Kolejną kwestią jest przypuszczenie, iż nasza kolej na odcinku z i do Warszawy musiałaby zostać usprawniona. Podróże pociągami stałyby się mniej uciążliwe, przemieszczalibyśmy się bez opóźnień oraz w lepszych warunkach. Połączenia powinny być również częstsze. Rozwój turystyki na naszym terenie to aspekt niewątpliwie istotny. Lotnisko miałoby obsługiwać 100 mln pasażerów rocznie. Szukając noclegu niektórzy turyści patrzyliby (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkowmowi.pl/2017/09/budowa-centralnego-portu-lotniczego-jak-na-tym-wyjdzie-pruszkow/

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Wybory samorządowe w Pruszkowie
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.