Jesienne ogrody i balkony przyjazne pszczołom

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Nawiązując do uczestnictwa miasta Pruszkowa w programie Gmina Przyjazna Pszczołom chcielibyśmy przekazać Państwu informacje, które pozwolą zaplanować w jaki sposób każdy z nas może aktywnie działać na rzecz pszczół. Pszczeli piknik, który odbył się w Parku Kościuszki w dniu 1 września potwierdził ogromne zainteresowanie programem. Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do tworzenia kompozycji kwiatowych wabiących pszczoły. Wystarczy nawet jedna doniczka z lubianymi przez pszczoły roślinami, aby kilka owadów znalazło w niej pokarm. Jeśli nasz ogródek lub balkon do późnej jesieni będzie wyglądał niczym kolorowa łąka to pszczoły dłużej będą miały pożywienie. Aby "zaprosić" do ogrodu różne gatunki zapylaczy posadźmy w nim jak najwięcej roślin kwitnących. Wybierajmy gatunki kwitnące w różnych porach roku. Obecnie, jesienią możemy posadzić w swoich ogródkach lub na balkonach różnokolorowe wrzosy, które są lubiane przez pszczoły. Jest to również czas na sadzenie w ogrodach cebulek kwiatów (np. krokusów i szafirków), które będą ozdobą oraz pokarmem dla pszczół wczesną wiosną. Rola pszczół w ogrodzie jest nieoceniona - zapylają one kwiaty ozdobne oraz wiele roślin uprawnych. Około 20% roślin (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/jesienne-ogrody-i-balkony-przyjazne-pszczolom

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.