Rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Większość naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, które coraz częściej nie mają możliwości dokładnego przewietrzenia. Powietrze, którym oddychamy na co dzień w pracy i domu, zanieczyszczone jest przez różnego rodzaju substancje lotne . Zanieczyszczenia te uwalniane są z otaczających nas sprzętów, mebli, pokryć ściennych i podłogowych oraz stosowanych chemicznych środków czystości. Najczęściej wewnątrz pomieszczeń krążą: benzen, amoniak, ksyleny, trichloroetylen i aldehyd mrówkowy. Wdychanie tych związków jest niebezpieczne - podrażnia drogi oddechowe, oczy, śluzówkę nosa, a tym samym sprawi, że jesteśmy podatniejsi na infekcje. Niestety wietrzenie pomieszczeń, które ma na celu wpuszczenie do wnętrza świeżego powietrza, nie zawsze jest możliwe, z uwagi na niską jakość powietrza za oknem. W jaki sposób możemy odświeżyć wnętrze? Poza stosowaniem nowoczesnych urządzeń czyszczących, dużą pomocą w oczyszczaniu powietrza mogą być rośliny zielone, które nie tylko zniwelują poziom zanieczyszczeń w domowym powietrzu ale również ozdobią wnętrze. Badania naukowe dowodzą, że rośliny doniczkowe, dzięki przetwarzaniu dwutlenku węgla w tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze w (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/rosliny-doniczkowe-oczyszczajace-powietrze-w-mieszkaniu

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.