Budżet obywatelski w Pruszkowie rozpocznie się później

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Pruszkowie (na rok 2020) rozpocznie się później niż dotychczasowe edycje. Późniejszy start budżetu obywatelskiego jest m.in. konsekwencją: Uchwały Nr 22.246.2018 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie z dnia 4 grudnia 2018 roku w sprawie orzeczenia nieważności Uchwały Nr L.579.2018 Rady Miasta Pruszkowa  z dnia 18 października 2018 r. w sprawie  przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Pruszkowa w zakresie budżetu obywatelskiego na 2020 rok obowiązywania nowych przepisów regulujących budżety obywatelskie -  Ustawa z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych określających wymogi, które powinien spełniać budżet obywatelski. Przebieg kolejnej edycji powinien być dostosowany do wymagań opisanych w ww. ustawie. Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy Pruszkowa decydują o części budżetu Miasta. Zgłaszają swoje pomysły, a w głosowaniu wybierają te, które zostaną zrealizowane przez miasto. Do tej pory odbyły się trzy edycje budżetu obywatelskiego. Każda z nich podlegała ewaluacji. Na (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/urzad/aktualnosci/budzet-obywatelski-w-pruszkowie-rozpocznie-sie-pozniej

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.