Jak przebiegła Noc Muzeów 2019 w Izbie Tradycji EKD/WKD?

Opublikowano: ; Źródło: WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. po raz kolejny przyłączyła się do organizowanej co roku Nocy Muzeów, udostępniając dla zwiedzających zbiory Izby Tradycji EKD/WKD wraz z zabytkowym (i nie tylko) taborem kolejowym od wczesnego popołudnia aż do późnych godzin wieczornych. W sobotę, 18 maja, od godz. 16:00 do 23:00 wszyscy zainteresowani historią kolejki, jak również jej teraźniejszością i przyszłością – zarówno starsi, jak i najmłodsi – mogli zapoznać się z bogatym materiałem historycznym oraz skorzystać z fachowej wiedzy opiekunów ekspozycji i pasjonatów kolejnictwa, zrzeszonych m.in. w Stowarzyszeniu Klub Miłośników EKD/WKD. Wystawa eksponatów i pamiątek związanych z EKD/WKD w ramach tegorocznej edycji wpisała się w motyw przewodni grodziskiej Nocy Muzeów, odbywającej się pod hasłem „Wielcy artyści, wielkie dzieła”. W pomieszczeniach Izby Tradycji EKD/WKD na zwiedzających czekała prezentacja reprodukcji prac malarskich Szczepana Brozycha, nazywanego „grodziskim Canaletto”. W jego bogatej twórczości nie zabrakło również scen z codziennego życia miasta, przedstawiających m.in. pociągi „wukadki” przemierzające uliczki jego centrum. Na starszych i młodszych zwiedzających czekały (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.wkd.com.pl/aktualnosci/866-jak-przebiegla-noc-muzeow-2019-w-izbie-tradycji-ekd-wkd.html
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.