14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Polska jest jednym z krajów, który ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej. Dzień Czystego Powietrza to dzień, w którym należy zwrócić szczególną uwagę, jak ważna jest jakość powietrza. Czyste powietrze to lepiej natleniona krew, lepsze samopoczucie, więcej energii, znaczne ograniczenie chorób układu oddechowego i krwionośnego. To zdrowa gleba, na której uprawiane są warzywa, owoce i zboże oraz czyste środowisko naturalne, w którym żyjemy. Niestety w sezonie grzewczym zanieczyszczenie powietrza wyraźnie wzrasta. Jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza są przestarzałe, nieefektywne domowe piece centralnego ogrzewania, w których spala się słabej jakości węgiel, muł i odpady. W efekcie do atmosfery trafiają toksyczne substancje, które są przyczyną wielu niebezpiecznych chorób takich jak astma, nowotwory, nadciśnienie tętnicze czy obniżenie odporności. Nagłaśnianie problemu niskiej emisji jest niezwykle ważne i dlatego w szkołach i przedszkolach zaproponowano przeprowadzenie konkursu polegającego na wykonaniu prac plastycznych na temat niskiej emisji. Prace będą prezentowane na naszej stronie internetowej. Celem kampanii jest edukacja dotycząca (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/14-listopada-dzien-czystego-powietrza

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.