PRZYPOMINAMY O ZAKAZIE SPALANIA ODPADÓW W DOMOWYCH PALENISKACH

Opublikowano: ; Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie

Sezon grzewczy trwa w pełni wraz z nim następuje pogorszenie jakości powietrza, którym oddychamy. W znaczniej mierze odpowiada za to tzw. niska emisja czyli emisja, pochodząca ze spalania paliw stałych w piecach i kominkach.Nadmierne zadymienie podchodzi często ze spalania węgla niskiej jakości, ale niejednokrotnie również ze spalania śmieci w paleniskach domowych. Podczas palenia w piecach elementów takich jak np. stare meble, ramy okienne do atmosfery dostają się liczne zanieczyszczenia, których oddziaływanie na zdrowie i życie ludzi jak też na środowisko naturalne jest bardzo szkodliwe. Do stanowiska dyżurnego pruszkowskiej Straży Miejskiej w ciągu doby napływa od kilku do kilkunastu zgłoszeń mieszkańców, dotyczących dużego zadymienia z kominów prywatnych nieruchomości. Prosimy o zgłaszanie takich przypadków pod bezpłatny numer telefonu "986" lub 227586649 przez 24 h. Przypominamy , że domowy piec nie jest przeznaczony do spalania odpadów. Palić w nim można opał dozwolony, np. czyste drewno, węgiel, koks, miał, groszek ekologiczny. Nie wolno spalać żadnych odpadów , a w szczególności powyżej wymienionych.

Przeczytaj pełną treść informacji http://strazmiejska.pruszkow.pl/sm3/aktualnoci/360-przypominamy-o-zakazie-spalania-odpadow-w-domowych-paleniskach

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.