II Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc – 1 października 2017

Opublikowano: ; Źródło: PruszkówMówi.pl

Obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc W związku z obchodzonym 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy w niedzielę 1 października 2017 r. ulicami Warszawy oraz Pruszkowa przejdzie „Marsz Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc”. Dzięki wspólnej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Muzeum Dulag 121 oraz Fundacji Edukacji Historycznej trasa tegorocznego IX Marszu Niepokonanych po przejściu ulicami Warszawy i Pruszkowa zakończy się na terenie dawnego obozu Dulag 121. Warszawska część marszu rozpocznie się o g. 10:00 na Placu Krasińskich, pruszkowska o g. 14.00 pod kościołem św. Kazimierza przy ul. Kraszewskiego 23. Obchody honorowym patronatem objął Jan Józef Kasprzyk, p.o. Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 25 września 2015 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy – mieszkańcach stolicy, którzy między sierpniem a październikiem 1944 roku zginęli w masowych egzekucjach i bombardowaniach bądź przeżyli gehennę wypędzenia z burzonego przez okupanta miasta. Większość z nich, szacuję się, że nawet do 650 tysięcy (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkowmowi.pl/2017/09/ii-marsz-pamieci-wiezniow-obozu-dulag-121-i-niosacych-im-pomoc-1-pazdziernika-2017/

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.