Rodzinne Spotkanie Weekendowe „W przededniu Wielkiej Wojny”

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie kontynuuje nowy cykl spotkań skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Są Państwo ciekawi, jak wyglądała droga do odzyskania Niepodległości? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy. Organizatorzy przekażą wiedzę o wydarzeniach, ważnych postaciach epoki, literaturze, ubiorze i tańcu. Celem projektu zatytułowanego „Ku niepodległości – tożsamość, kultura, symbolika” jest propagowanie radosnego patriotyzmu obecnego w naszej codzienności, szacunku do dziedzictwa przodków oraz próby zrozumienia narodowych sukcesów i porażek. Czwarte Rodzinne Spotkanie Weekendowe z tego cyklu zaprowadzi Państwa do wyjątkowej chwili – do „Przedednia Wielkiej Wojny”. Co kryje w sobie początek XX wieku? Tego dowiecie się Państwo w w sobotę, 13 października, w godz. 11:00 – 15:00, w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy  w Pruszkowie, Pl. Jana Pawła II 2. Zapraszamy na pokazy, warsztaty i animacje przygotowane specjalnie dla Państwa! Wstęp wolny, bez zapisów. W PROGRAMIE: Belle époque – moda początku XX wieku. Zaciąg do Legionów Polskich.„Z kajetem i stalówką”, czyli jak uczono (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/aktualnosci/rodzinne-spotkanie-weekendowe-w-przededniu-wielkiej-wojny

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.