Bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii zimowych

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Ferie zimowe to odpoczynek od obowiązków szkolnych i nauki, ale i czas zagrożeń. W miejskich placówkach, w których prowadzona jest akcja „Zima w mieście 2019”, pruszkowska Straż Miejska organizuje spotkania profilaktyczne. Funkcjonariusze przekazują najmłodszym podstawowe zasady, których należy przestrzegać, aby czas wolny od nauki nie był czasem niepotrzebnych nieszczęść.Dzieci mogą  skorzystać z interesujących informacji przekazywanych im przez doświadczonych strażników. W pierwszym tygodniu ferii działaniami objęto ok. 400 dzieci. Zaplanowane są już spotkania na drugi tydzień ferii. Ponadto funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolują pod kątem bezpieczeństwa teren miasta, a zwłaszcza zbiorniki wodne, które kuszą zbyt cienkim lodem... Działania te prowadzone są rutynowo, za każdym razem, kiedy przychodzi czas wolny od zajęć szkolnych. Przy okazji przypominamy, co należy uczynić, by podróże autokarowe naszych dzieci były jak najbardziej bezpieczne. Poniżej zamieszczamy sugestie Komendy Powiatowej Policji na temat postępowania przed wyjazdem: sprawdź dokładnie przewoźnika – od kiedy zajmuje się przewozem osób, na jaką skalę działa, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/edukacja/aktualnosci/bezpieczenstwo-dzieci-w-czasie-ferii-zimowych

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.