Zaproszenie na spacer dawnym przebiegiem linii EKD/WKD w Milanówku

Opublikowano: ; Źródło: WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. zaprasza na spacer śladem dawnego oraz istniejącego przebiegu linii EKD/WKD na terenie miasta Milanówka. Wydarzenie o charakterze otwartym, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, zatytułowane „ WKD w krainie jedwabiu ”, poświęcone będzie przybliżeniu historycznych aspektów budowy i eksploatacji linii EKD/WKD od 1936 roku do okresu współczesnego na odcinku od obecnej stacji PKP w Milanówku do stacji „Podkowa Leśna Główna” (wzdłuż linii kolejowej nr 48), tj. ulicami: Warszawską, Grudowską i Milanowiecką. Podczas spaceru przedstawione zostaną uwarunkowania związane z eksploatacją oraz przyczynami zawieszenia i fizycznej likwidacji poszczególnych odcinków ww. linii kolejowej. Wydarzenie, nad którym patronat objęła spółka WKD, jest organizowane przez stowarzyszenia i środowiska skupiające pasjonatów oraz ekspertów z dziedziny kolejnictwa, w tym z zakresu budowy oraz eksploatacji infrastruktury kolejowej, a także zagadnień urbanistyki i zagospodarowania przestrzennego w powiązaniu z transportem kolejowym. Spacer pn. „ WKD w krainie jedwabiu ” śladem dawnego oraz istniejącego przebiegu linii EKD/WKD na terenie miasta Milanówka odbędzie się w dniu (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.wkd.com.pl/aktualnosci/877-zaproszenie-na-spacer-dawnym-przebiegiem-linii-ekd-wkd-w-milanowku.html
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.