Związek Nauczycielstwa Polskiego na terenie Pruszkowa…

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Oficyna wydawnicza Książnicy Pruszkowskiej informuje, że ukazała się nasza najnowsza publikacja. Bogusława Bożena Kępkowska ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO na terenie Pruszkowa i powiatu pruszkowskiego 1916-2016 16x23 cm, 111 stron [16] stron, fotografie, oprawa twarda, szyta ISBN 978-83-62144-56-3 Jubileusz 110-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego, który obchodzono w roku 2016 to okazja do refleksji nad historią i współczesnością polskiej oświaty. Czas zaciera ślady, fakty idą w zapomnienie. Z zachowanych dokumentów, protokołów z posiedzeń Zarządu Oddziału ZNP w Pruszkowie, z okresowych sprawozdań, kronik oraz źródeł archiwalnych zachowanych w Archiwum ZG ZNP w Warszawie oraz w Archiwum Oddziału Powiatowego ZNP w Pruszkowie, a także dzięki opracowaniom dotyczącym ruchu związkowego Autorka starała się odtworzyć w zarysie historię Pruszkowskiego Oddziału ZNP. Historia ZNP – organizacji pracowników oświaty i nauki – to przede wszystkim historia działalności konkretnych ludzi, ofiarnych działaczy społecznych, którzy byli entuzjastami tej pracy, przyjaciółmi dzieci i młodzieży, którą uczyli i wychowywali. Zasłużyli się nie tylko swojej organizacji związkowej, ale także polskiej (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/kultura/aktualnosci/zwiazek-nauczycielstwa-polskiego-na-terenie-pruszkowa

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.