DZIAŁANIA KONTROLENE JAKOŚCI I ZANIECZYSZCZEŃ POWIETRZA NA TERENIE PRUSZKOWA

Opublikowano: ; Źródło: Straż Miejska w Pruszkowie

Segregacja odpadów, odpowiednie ich gromadzenie i palenie w piecach właściwych materiałów przyczynia się do poprawy stanu naszego środowiska. Strażnicy Miejscy posiadają odpowiednie upoważnienia, które dają możliwość przeprowadzenia kontroli pod kątem palenia materiałami zabronionymi w piecach. Piec domowy nie jest przeznaczony do spalania odpadów ! Nie możemy wrzucać do pieca m.in. : - plastikowych pojemników i butelek po napojach, - zużytych opon, - przedmiotów z tworzyw sztucznych, - elementów drewnianych pokrytych lakierem lub farbą, - opakowań po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, - opakowań po farbach i lakierach, - foliowych toreb. Wydobywające się z kominów zanieczyszczenia są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Pyły unoszące się z dymem powodują choroby. Drobiny zanieczyszczeń osiadając w płucach utrudniają wymianę gazową podczas oddychania. Skutki zdrowotne, to nie jedyne efekty niskiej emisji, która powstaje na skutek wydobywających się substancji z indywidualnych palenisk domowych, lokalnych kotłowni oraz transportu samochodowego. Zanieczyszczenia pochodzące z niskiej emisji przyczyniają się do pogorszenia stanu otaczającej nas zieleni, zakwaszania oraz (...)

Przeczytaj pełną treść informacji http://strazmiejska.pruszkow.pl/sm3/aktualnoci/381-dziaania-kontrolene-jakoci-i-zanieczyszcze-powietrza-na-terenie-pruszkowa

Kalendarz wydarzeń

Wszystkie wydarzenia
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.