Podejrzenie skażenia wód Utraty

Opublikowano: ; Źródło: Miasto Pruszków

Wieczorem, w piątek 17 maja do Straży Miejskiej dotarła informacja, że na Utracie zaobserwowano obecność dużej ilości piany niewiadomego pochodzenia. Zlokalizowaną ją na wysokości Tworek, gdzie w rejonie spiętrzenia wytworzyła ona blok nietypowych rozmiarów. Znaleziono również martwe ryby. W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce wezwano Straż Pożarną, Policję, jednostkę chemiczną z PSP oraz służby Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Na miejsce przybyli Prezydent Miasta Paweł Makuch i Zastępca Prezydenta Konrad Sipiera. Pobrano próbki wody i piany, podejrzewając skażenie. Apelujemy, aby do odwołania powstrzymać się od korzystania z Utraty oraz akwenów zasilanych jej wodami. Do czasu otrzymania wyników badań, na stawach w Parku Potulickich wstrzymuje się działalność miejskich kajaków i połów ryb.

Przeczytaj pełną treść informacji http://www.pruszkow.pl/dla-mieszkancow/wydzial-ochrony-srodowiska/aktualnosci/podejrzenie-skazenia-wod-utraty
Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.