Bilet metropolitarny dla Pruszkowa - Warszawa+

Opublikowano: ;

Miasto Pruszków z dniem 01.10.2018 r. przystąpiło do programu "Warszawa+", skierowanego do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji zbiorowej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Miasto Pruszków przystępując do programu "Warszawa+" i wybierając próg 2, zobowiązuje się do wnoszenie wyższych dopłat do funkcjonowania komunikacji, oferując jednocześnie swoim mieszkańcom możliwość zakupienia tańszego biletu okresowego, tj. 30-dniowy imienny oraz 90-dniowy imienny w obu strefach.

Mieszkańcy Pruszkowa najczęściej kupują bilety na obie strefy, bilet 30-dniowy imienny kosztuje obecnie 180zł (ulgowy 90zł), po przystąpieniu do programu mieszkaniec zapłaci za niego 150zł (75zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 460zł (ulgowy 230zł) w ramach "Warszawa+" będzie to koszt 390zł (195zł). Różnicę w cenie biletów pokryje Gmina Miasto Pruszków.

Jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić jest posiadanie Pruszkowskiej Karty Mieszkańca. Karty można odbierać wyłącznie osobiście - zdjęcie do karty robione jest na miejscu. Należy mieć ze sobą Kartę Mieszkańca Pruszkowa oraz dowód osobisty.

Tańsze bilety z oferty Warszawa+ mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej, którą można uzyskać w budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego przy ul. Bohaterów Warszawy 4 w Pruszkowie. Karty będą wydawane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 w pokoju 085 na parterze budynku. Bilety można zakodować na kartach jedynie w Warszawie, w Punktach Obsługi Pasażera.

Serwis używa plików cookies w celach konfiguracyjnych, statystycznych i marketingowych. Możesz wyłączyć akceptowanie cookies w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.